Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yüze uygun burun estetiği nasıl belirlenir?

5,124
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yüze uygun burun estetiği nasıl belirlenir?

Öncelikle hasta estetik cerrahi konusunda uzman bir hekime başvurduğunda hastanın burun fotoğrafları çekilir. Bunlar önden, yandan, belli oblik pozisyonlardan, tabandan ve yukarıdan çekilir. Fotoğraflar üzerinden hastaya nelerin uygun olduğu, hastanın da görüşü ile ortak bir karara varacak şekilde belirlenir. 

Burun estetiğinde kadın ve erkekler için ideal burna dair belli açılar, belli oranlar vardır. Oranlar cinsiyete göre de değişir. Bu anlamda erkeklere ve kadınlara asla aynı burun yapılmaz. 

İdeal olarak burnun dudak ile yaptığı açı kadınlarda 100-105 derece olması gerekirken, erkeklerde bu oran 90-95 derecedir, yani erkeklerde burun daha düşük olmalıdır. Bu anlamda kadınlara kadınsı, feminen, erkeklere ise daha maskülen, erkeksi, sert hatlar planlamalıdır. Bir erkeğe kavisli, karşıdan burun deliklerinin göründüğü bir burun yapılmamalıdır. 

Burun estetiğinde sadece buruna değil, tüm yüze bakılmalıdır. Burun şekline karar vermek için pek çok orana bakılır; altın oran, burunun çene, alın, elmacık kemikleri ile uyumu ve aralarındaki oranlar çok önemlidir. Çünkü hasta bazen burun estetiği şikayeti ile gelir ancak aslında çenesi çok geridedir, bu nedenle burnu uzun veya büyük görünmektedir. Çenesini biraz daha ilerletirsek çok daha iyi bir proporsiyona ulaşır ve profilden çok daha iyi fotoğraf vermeye başlar. Keza, bazı hastalar burnunu çok ön planda düşünür ancak aslında alnı veya elmacık kemikleri daha geridedir. Burun estetiği, alına, elmacık kemiklerine yapılan özel dolgular, protez gibi işlemlerle kombine bir şekilde yapılırsa, sonuçlar çok daha iyi olur. Bu anlamda estetik sadece burun değil, tüm yüz dikkate alınarak yapılmalıdır.

Burun estetiği ile ilgili daha fazla bilgi için:

444 3 789 - 0216 474 54 54

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat