Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yürüyüş nedeniyle ortaya çıkan ortopedik rahatsızlıklar nasıl tedavi edilir?

4,308
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yürüyüş nedeniyle ortaya çıkan ortopedik rahatsızlıklar nasıl tedavi edilir?

Yürüyüş nedeniyle ortaya çıkan problemlerde öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken şey neden sonuç ilşkisinin belirlenmesidir. Yürüyüşe bağlı olarak ortaya çıkan ağrının niteliği, ne kadar şiddetli olduğu gibi konular uzman tarafından iyice değerlendirildikten sonra hastalarla ilgili olarak ısınma hareketlerinin doğru planlanması, hastalarn doğru ayakkabı kullanımına yönlendirilmesi ve gerekiyorsa kişiye özel tabanlıklar kullanılması büyük önem taşır.

Kilo vermek amacıyla ani ve hızlı başlanan yürüyüşlerde hastalarda özellikle kasların bu egzersize hazır olmaması, yürüyüş nedeniyle ortaya çıkan rahatsızlıkların en önemli nedenidir. Bu rahatsızlıklara engel olmak için yürüyüş öncesi mutlaka uygun ısınma hareketlerinin yapılması tavsiye edilir.

Ayrıca, kişilerde mevcut olan diz ve bel problemleri için uygun egzersizlerin de yürüyüşe başlamadan önce mutlaka yapılması gerekmektedir. Karın ön duvar egzersizleri ve diz üstü egzersizleri bu konuda son derece önemlidir.

Yürüyüş sağlık açısından çok önemlidir; ancak yürüyüş esnasında bir zarar görmemek için gerekli ısınma hareketlerinin yapılması büyük önem taşır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat