Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yürüyüş ayakkabısı nasıl olmalıdır?

12,762
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yürüyüş ayakkabısı nasıl olmalıdır?

Yürüyüş ayakkabılarında bazı nitelikler ön plandadır. Bir yürüyüş ayakkabısı almaya gidildiğinde öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken, ayakkabının topuk yüksekliğidir. Yürüyüş ayakkabılarında topuk yüksekliği minimum 5 - 7 cm olması, ayakkabı tabanının yapıldığı malzemenin de son derece yumuşak ve elastik olması gerekir. Ayrıca, yürüyüş ayakkabılarının burun kısımlarının da yuvarlak ve geniş olması ayak sağlığı açısından son derece önemlidir.

Satın alınacak ayakkabıda yürüyüş esnasında ayak parmaklarının ayakkabı içinde rahat hareket etmesine müsade eden bir ayakkabı ön genişliğinin olması çok önemlidir. Yürüyüş ayakkabılarında ayrıca, ayağın iç tarafının desteklenmesi de öncelikle dikkat edilmesi gereken noktalardandır.

Uzmanlar için önemli olan nokta, kişilerin eğer düz tabanlık ya da ayakta yüksek kavis problemleri söz konusuysa gittikleri spor mağazasında bu durumu belirtmeleri ve ayaklarına uygu ayakkabıları almalarıdır.

Ayak yapısına uygun ayakkabı alınması, oluşması muhtemel sakatlıkların önüne geçer.

Spora ya da yürüyüşe başlamadan önce mutlaka dikkat edilmesi gereken nokta, seçilen ayakkabının kişiye olan uygunluğudur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat