Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yürümeye başlayan çocuğa ne tür egzersizler yaptırılmalı?

9,281
kez izlendi
Puan: 4.33 / 5
Detaylı Açıklama

Yürümeye başlayan çocuğa ne tür egzersizler yaptırılmalı?

Yürümeye başlayan çocuklarda ayak gelişiminin sağlıklı bir şekilde devam edilebilmesi için genellikle ayakkabı kullanmamak daha iyidir. Özellikle ev içerisinde ya da yaz aylarında kumsalda ayağın yeri kavrama özelliğinin arttırılması için yalın ayak dolaşılmasını tavsiye ediyoruz. Ayağın gezilen ortamlardaki kesici birtakım şeylerle kesilmesini engellemek, bu konuda dikkatli olmak gerekir. 

Yalın ayaktaki mantık, ayak tarak kemikleri arasındaki küçük kaslarla yerdeki tüm kıvrımları, tüm engebeli ve yol ortamındaki adapte olunacak şeylere ayağımız adapte olur. Bu adaptasyon yeteneğimiz kasların kendi içerisinde hareketi ve yeri kavrama yeteneğiyle doğru ilişkilidir. 

Bunları serbest bırakacak bir ayakkabı maalesef yoktur. Mümkün olduğunca yumuşak nitelikteki ayakkabılarla veya yalın ayak gezmek faydalı olacaktır. Yazın bu çok kolaydır. Kışın da ev içerisinde patik ya da çorap tarzı bir ayakkabı ya da ilk adım ayakkabısıyla çocuklarınızın ayaklarını serbest bırakarak ayak gelişimlerine yardımcı olabilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat