Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yurtdışında ne tür işler kurabiliriz?

4,064
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yurtdışında ne tür işler kurabiliriz?

Yurtdışında kuracağınız iş gerçekten de kendini ayrıştırabilecek ve bir değer yaratabilecek nitelikte olmalı. Böyle olduğunda işin başarılı olma ihtimali daha da artacaktır. 


Yurtdışında belirli bazı alanlarda, özellikle ustalık ve profesyonellik gerektiren alanlarda işgücü ve firma açığı olabiliyor. Mesela İngiltere'de bölgesel yemek kültürü çok gelişmiş ve çeşitli olmadığında yiyecek veya restoran işleri başarılı olabilmektedir. Örneğin, Avustralya'da ciddi zanaatkar açığı vardır. Özellikle marangozluk, berberlik veya tesisat ya da aşka herhangi bir zanaat dalındaki ustalık çok aranan özelliklerdir. Buna yönelik bir iş kurarsanız başarılı olabilirsiniz.

Yurtdışında teknik personelin iş bulma ve para kazanma ihtimali yüksek. Türkiye'ye çok turist gönderen ülkelerde turizm acentesi kurmak da iyi bir iş fikridir. 

Her ülkenin işgücü ve yatırım pazarının kendi yapısı vardır. Gideceğiniz ya da gitmeyi planladığınız ülkenin şartlarını öğrenip buna göre hareket etmek en doğrusudur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat