Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yurtdışı eğitim bursu veren kurumlar nelerdir?

256
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yurtdışı eğitim bursu veren kurumlar nelerdir?

Yurtdışı eğitim bursu için öncelikle gideceğimiz üniversitenin burs imkanlarını araştırmalıyız. İngiltere, Amerika, Avustralya ve Kanada'daki pek çok üniversitenin kendi öğrencileri için burs programları var. Özellikle Amerika'daki üniversitelerde burslar çok yaygındır. 


Yurtdışında lisansüstü eğitim almak isteyenler Milli Eğitim Bakanlığı'nın bursuna başvurabilirler. Bunun dışında da Türk Eğitim Vakfı, Amerika'da eğitim için fulbright bursu, Avrupa Birliği ülkeleri için Jean Monnet bursu vardır. Bu tür organizasyonların verdiği burslar genelde her şeyi kapsar. 

Üniversite bursları ile ilgili skala ise daha geniştir. Sadece eğitimi ya da eğitimin de bir kısmını karşılayan burslar vardır. Eğitim, konaklama ve cep harçlığını da içeren burslar mevcuttur. Yurtdışı eğitim almak istediğiniz bursların içeriği bursu veren kuruma göre farklılık gösterebilir. Bu detaylara ilgili websitelerden ulaşılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat