Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yurtdışı borçlanmasından kimler yararlanamaz?

2,745
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yurtdışı borçlanmasından kimler yararlanamaz?

Türkiye'de bulunanlar hiç yurtdışına çıkmamışsa yurtdışı borçlanmasından yararlanamazlar. Yurtdışı borçlanmasından adı üzerinde yurtdışında çalışan ve yaşayan insanlar faydalanabilir. Türkiye Cumhuriyeti'nin anlaşma yaptığı 24 ülkede yurtdışı borçlanması yapanlar bu sürelerle ilgili borçlanma yapabilirler.


Anlaşma olmayan ve anlaşma olan ülkelerde bazı farklılıklar vardır. Yurtdışı borçlanması anlaşmalı ülkelerde yapılacaksa erkekler çalıştıkları süreleri çalışmadıkları 1 yıllık süre ile borçlanabilir. Anlaşma olmayan ülkede erkekler sadece çalıştıkları süreleri borçlanabilir. 

Kadınlar da aynı şekilde anlaşmalı ülkelerde hem çalıştıkları hem de çalışmadıkları sürelerin tamamını borçlanabilirler. 24 tane anlaşmalı ülkenin dışında kadınlar sadece çalıştıkları süreyi borçlanabilir, çalışmadıkları süreyi borçlanamazlar. Bulgaristan'dan gelen kişilerin Türk vatandaşı olup olmadığına bakılmaksızın zorunlu göçe tabi tutularak 1980-2008 yılları arasında borçlanma yapabilmeleri söz konusudur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat