Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yumurta diyetinde öğünler nasıl olmalı?

1,000
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yumurta diyetinde öğünler nasıl olmalı?

Yumurta diyetinde öğünler genel olarak yumurtadan oluşmaktadır. Ancak yumurta diyetini daha sağlıklı hale getirebilmek için beslenme uzmanları şunları öneriyor. 

Yumurta diyetinde sabah kahvaltısı

Sabah kahvaltınızdaki ister haşlanmış, ister omlet veya menemen şeklinde yaptığınız yumurtanızın yanına bir iki dilim az yağlı peynir, Omega9 kaynağı olması için 5-6 adeti aşmayacak şekilde zeytin ekleyebilirsiniz. Bu zeytinlerin siyah ya da yeşil olması fark etmez, yeter ki çok tuzlu olmasın. Çiğ sebzeler; domates, salatalık, biber, maydanoz gibi sebzeler lif alımı açısından önemlidir. Yumurtanın yanına ekleyeceğiniz bu besinler düşük kalorili olduklarından diyetinizi de destekleyecek, uzun süre tokluk hissini kontrol altına almanıza da yardımcı olacaktır.  Yumurta diyetinin kahvaltısına 1-2 dilim de ekmek ekleyebilirsiniz.

Yumurta diyetinde ara öğünler

1 porsiyon meyveyi yeşil çay ile destekleyebilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre yeşil çay karın bölgesindeki yağları azaltmaktadır. Bu diyetimizin içine yeşil çay, beyaz çay veya hibiskus gibi çayları ekleyebiliriz. 

Yumurta diyetinde öğlen yemeği

Öğle yemeğinde yumurta yerine diğer protein kaynakları olan kırmızı et, tavuk, balık, köfte gibi besinleri ızgara olarak tüketebilirsiniz. Izgara eti yanında bol bir salata ile yiyebilirsiniz. İhtiyaca göre sofranızda bir iki dilim de ekmek bulunabilir.

Yumurta diyetinde öğleden sonraki ara öğün

Öğleden sonraki ara öğünde yine bir meyve yanına toplam 10 adeti aşmayacak şekilde fındık-badem gibi bir kombinasyon yapılabilir. Protein kaynağı tercih edilirse süt, ayran ya da kefir içilebilir ve bunların yanına meyve eklenebilir.

Yumurta diyetinde akşam yemeği

Akşam yemeğinde yine yumurta yemek istiyorsak sebzelerden faydalanabiliriz. Yumurta özellikle ıspanak ve pazıya çok yakışır. Onları pişirdikten sonra üzerlerine 1-2 adet yumurta kırarak, yanına da yoğurt ve 1-2 dilim ekleyerek gün içerisindeki öğünlerinizi tamamlayabilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat