Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yumurta diyeti nedir?

7,699
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yumurta diyeti nedir?

Yumurta diyeti şok diyetler arasında tanımladığımız diyet yöntemleri arasında yer alır. Çünkü çok düşük kalorili, ketojenik diyetler olarak adlandırdığımız diyetler arasındadır. 

Yumurta diyeti adından da anlaşılabileceği gibi ana öğünlerde yoğunlukla yumurta olacak şekilde düzenlenmiş, özellikle yumurtanın kullanıldığı bir diyet yöntemidir. Ancak bu diyeti uygularken dikkatli olmak gerekir. Düşük kalorili yumurta diyeti bırakıldığında, diyetten sonraki beslenme şekline dikkat edilmezse, tamamen eski beslenme düzenine geçilirse verilen kilolar çok hızlı bir şekilde geri alınabilir.  

Yumurta diyetinin şöyle bir faydası vardır: Yumurta özellikle proteinden zengin bir besin öğesi olduğu için ve anne sütünden sonra en kaliteli ikinci besin olduğundan uzun süre tok tutma etkisi vardır. Proteinden zengin olduğundan özellikle iştah mekanizması üzerinden son derece olumlu etkileri bulunur. Tüketildikten sonra 36 saat boyunca tok kalmanızı ve abur cubur gibi atıştırmalıklardan uzak durmanızı  sağlar. 

Güne 1 adet yumurta ile başlamak uzun süre tokluk hissi sağlar. Güne 1 yumurta ile başlayan bireyler, yumurta tüketmeyen kişilere göre abur cuburlardan daha fazla uzak durur ve daha iyi kilo verir. Bu, yapılan çalışmalarla da ispatlanmıştır. 

Yumurta diyetini uygularken dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesi de yumurta tüketirken beslenmenize mutlaka diğer besin öğelerini de katmanız gerektiğidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat