Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yüksek tansiyonla Dash diyetinin ilişkisi nedir?

153
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yüksek tansiyonla Dash diyetinin ilişkisi nedir?

Yüksek tansiyon en sık görülen ve önlenebilen hastalıklar arasında yer alır. Genelde orta yaş üzerinde görülür. Dash diyetinde amaç sodyum alımını azaltmak olduğundan yüksek tansiyonu olan kişilere önerilen bir diyet türüdür. 


Tuz fazla kullanıldığında ödem artar. Ödem bireyin kalbine ve damarlarına daha fazla basınç uygulanmasına neden olur. Bu da tansiyon hastaları için istemediğimiz bir durumdur. Dash diyeti ile bu durum engellenebilir. Sodyum azaltılabilir ve ideal kiloya kavuşabiliriz. 

Yüksek tansiyonu olan kişiler Dash diyeti yaparak fazla kilolarından kurtulabilirler. Aynı zamanda tansiyonları da normal seviyeye iner. Dash diyeti ile kilo kaybını sağlayarak tansiyon ilaçlarınızı bile azaltabilirsiniz. Fiziksel aktivitenizin de iyi olması gerekir. Bu her gün 1 saat spor yapmak anlamına gelmez. Haftada 3-4 gün yapacağınız bir kardiyo hem kalp basıncınızı düşürür, hem de tansiyonunuzun azalmasıyla kilo vermiş de olursunuz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat