Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yoğun trafikte hızlı yol almak için neler yapabiliriz?

676
kez izlendi
Puan: 1.86 / 5
Detaylı Açıklama

Yoğun trafikte hızlı yol almak için neler yapabiliriz?

Yoğun trafikte hızlı yol alabilmek için öncelikle fazla şerit değiştirmemeye çalışın.Trafikte yol alırken sürekli şerit değiştirmek hem sizin hem de diğer araçların trafikte geçireceği süreyi uzatır. Daha hızlı akan şeridi tespit edip o şeritte yol almanızda fayda var.

Güzergah planlaması yaparken trafiğin yoğunluğuna göre yol seçiminde bulunmanızda fayda vardır. Yola çıkmadan önce mobil uygulamalar ya da internetten trafik yoğunluğu bilgisi almak trafikte geçireceğiniz süreyi kısaltabilir.

Trafiğin en yoğun olduğu saatlerde ana yollardan vazgeçmemek yararınıza olacaktır. Şehir içi trafiği hem yolunuzu hem de trafikte geçireceğiniz süreyi uzatır. Örneğin Avrupa yakasında D-100 otoyolundan yola çıkan sürücünün köprüye ulaşımı maksimum 1,5 saat sürerken, Kasımpaşa bağlantısını kullanarak şehir içinden gelen sürücünün köprüye ulaşması daha uzun sürecektir.

Anadolu yakasından Avrupa yakasına ve Avrupa yakasından Anadolu yakasına yapacağınız geçişlerde ana yollardan ayrılmayın.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat