Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yoga zayıflatır mı?

14,920
kez izlendi
Puan: 3.84 / 5
Detaylı Açıklama

Yoga zayıflatır mı?

Yoga zayıflatır. Yapılan hareketlerle  kas gücünüz artar, kas yoğunluğunuz artar. Dolaylı olarak yağ yakarız. Ayrica sindirim sistemini active eden, hormonal sistemi dengeye getiren hareketlerle beden dengede oldukça, ihtiyacı olanı aldıkça, formda ve ideal kiloda kalmayı sürdürür.

Yogada yapılan nefes teknikleri ile akciğer kapasitemizi arttırıyoruz. Dolayısıyla bedene daha fazla oksijen alıyoruz. Hücreler daha fazla besleniyor. Dolayısıyla beden, daha canlı, dinç, fit ve genç görünüyor.

Yine yapılan zihinsel egzersizlerle beden farkındalığımız artıyor. Farkındalığımızla hangi hareketleri yapacağız, neyi yiyip neyi yemeyeceğiz, zihnimizdeki çer çöp fikirlerden nasıl kurtulacağız, bunları öğreniyoruz.

Ne kadar sıklıkla yoga yapılmalı? İdeal sıklık, haftada iki veya üç kez full seans. Öğrendikten sonra her gün 15 dakika yoga yapmanız, kalıcı zayıflık ve bedensel-ruhsal olarak zinde kalmak için yeterlidir.

Herkes, her yaşta yoga yapabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat