Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yetişkinlerde pişikten korunmanın doğal yöntemleri nelerdir?

3,427
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yetişkinlerde pişikten korunmanın doğal yöntemleri nelerdir?

Yetişkinlerde pişikten korunmak çok kolaydır. Bunun için çok fazla doğal yöntem bulunuyor. Örneğin doğru iç çamaşırı seçimi pişikten korunmaya yardımcı olur. İç çamaşırlarında büklüm yerlerinin çok sıkmamasına, çamaşırın vücudun büklüm yerlerine çok fazla temas etmemesine dikkat edilebilir. Kasıkta oluşan pişikten korunmak için slip türü çamaşırlar yerine boxer tipi iç çamaşırları tercih edilebilir.

Sentetik çoraplar yerine pamuklu ürünler pişik oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Kişide ileri derece pişik varsa, parmak aralarına birer yastık koymak; örneğin bir gazlı bezi parmak aralarında geçirdikten sonra çorabı onun üzerine giymek gerekebilir.

Gün içerisinde terlediğiniz zaman değiştirebilmek için yanınızda yedek iç çamaşırı veya çorap taşıyabilirsiniz. Çünkü gün içinde çamaşır ve çorabı birkaç kez değiştirmek, nemli bölgeleri kuru tutmak sizi pişikten korur. 

Pişik olmaya yatkın yerlerimizi kuru tutmak için doğal bir pudranın kullanılması pişikten koruyucu yöntemleri arasında sayılabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat