Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yetişkinlerde pişik önleyici krem nasıl kullanılmalı?

10,156
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yetişkinlerde pişik önleyici krem nasıl kullanılmalı?

Yetişkinlerde pişik kremini ikiye ayırmak lazım. Pişik kremleri pişik önleyici kremler ve pişik sonrası kullanılan kremler olarak ikiye ayrılır. Örneğin çinko oksit içeren kremler pişiği önleyici kremlerdir. Bu, hem bebeklerde hem yetişkinlerde kullanılabilir ve pişik olmadan önce kullanılmasında fayda vardır. Çünkü bunların tedavi edici özelliği yoktur ancak pişiği engelleyici özellikleri vardır. Bu nedenle pişik oluşumuna müsait kişilerin bu kremi önceden, oluşabilecek büklüm yerlerine sürmeleri gerekmektedir. 

Pişik oluştuktan sonra kullanılacak kremler ise tedavi edici ve özellikle mantarı önleyici kremler olmalıdır. Bunlar genelikle günümüzde günde bir defa sürülen kremlerdir. Akşamları daha rahat olduğumuz saatlerde pişik tedavi edici kremleri sürmek, az miktarda cilde uygulamak gerekir. Tedavide sadece kremler değil, pudra da kullanılabilir. Pişiğe müsait kişilerde normal talk pudrası kullanılırız. Ancak pişik oluştuktan sonra asit içeren pudraları kullanarak pişiği tedavi ettiğimiz vakalar da çoktur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat