Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yetişkinlerde pişik başka ne tür sorunlara neden olabilir?

8,798
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yetişkinlerde pişik başka ne tür sorunlara neden olabilir?

Yetişkinlerde pişik deyip geçmemek gerekir. Pişik aslında birçok tıbbi soruna yol açabilir. Büklüm yerlerimizde pişik olan bölgelerin üstünde yerleşen mantar türü mikroorganizmalar mantar hastalıkları dediğimiz geniş bir grup hastalığa neden olabiliyor. 

Pişik, parmak aralarında beyaz yüzeylerde kaşıntı, bunun dışında kırmızı zeminden kenarları kabarık plaklarla seyreden mantar türü belirtilere neden olabiliyor. Mantarlar göğüs altları ve koltukaltı gibi yerlerde kendini gösterebiliyor. Bunların mutlaka medikal olarak tedavi edilmesi gerekiyor. Çünkü bu deri hastalıkları ilerlerse, çok kaşıntılı olan hastalıklarda kaşıyarak tırnaklarımızla bazı mikropların, mantar dışındaki diğer mikroorganizmaların girmesine neden oluyor ve bunun sonucunda sekonder bakteriyel enfeksiyonlarla mücadele etmek zorunda kalıyoruz. Bunlardan giren mikroplar bacaklarımızda şişmelere, lenfanjit adı verdiğimiz ve halk arasında yılancık adı verilen hastalığa bile neden olabiliyor. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat