Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yetersiz beslenen çocuklar için nasıl sağlıklı atıştırmalıklar var?

331
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yetersiz beslenen çocuklar için nasıl sağlıklı atıştırmalıklar var?

Çocuklar için sağlıklı atıştırmalıklar sebze, meyve, yağlı tohumlar, süt ve süt ürünlerinden olmalıdır. Buna göre bir değerlendirme  yapılacak olursa çocukların ara öğünlerinde tüm besin gruplarını içeren sağlıklı atoştırmalıklar oluşturulmalıdır. Örneğin; taze meyveleri yoğurda ekleyerek ya da yağlı tohumlardan olan fındık, ceviz , bademi yoğurda ekleyerek muhallebi kıvamında çocuklara verilebilir. 


Bunların yanı sıra sebzeler de tek başına sunulabilir. Örneğin; kabuğu soyulmamış salatalık veya bir Havuç çocuklara  eğlenceli bir şekilde sunulabilir. Bu sebzeleri bıçak yardımıyla şekillendirerek şirin porsiyonlar haline getirerek eğlenceli atıştırmalıklar yapabilirsiniz. 

Aynı yöntemi meyvelerde de uygulayabilirsiniz. Çocuklar bu ara öğünleri yerken ebeveynleri de eşlik ederek yemesine teşvik edebilirler. Ebeveynlerin bu konuda sabırlı olması ve özen göstermesi gerekmektedir çünkü çocuklara beslenme alışkanlığı aileden geçip hayatı boyunca devam etmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat