Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yeşil pasaportu olanların ABD vizesi alması gerekir mi?

30,694
kez izlendi
Puan: 4.62 / 5
Yeşil pasaportu olanların ABD vizesi alması gerekir mi?
Yeşil pasaport eski milletvekilleri, eski bakanlar ile birinci, ikinci ve üçüncü derece kadrolarda devlet memurlarına verilen bir pasaport türüdür. Yeşil pasaportu olan Türk vatandaşları birçok
ülkeye vizesiz seyahat edebilir. Ancak yeşil pasaport sahipleri ABD'ye giderken vize almak zorundadır. ABD'ye vizesiz girebilen Türk vatandaşları diplomatik görevliler yani kırmızı pasaportu olan kişilerdir.

Ancak yeşil pasaportu olan kişilerin ABD vizesi alması daha kolay olur ve umumi pasaportu olan kişilere göre işlemleri daha çabuk yapılabilir. Örneğin lacivert yani genel pasaportu olan kişilerin ABD vizesi almak için ABD temsilciliklerine birçok evrak teslim etmesi ve mülakatlara girmesi gerekirken, yeşil pasaport sahipleri sadece birkaç evrak teslim ederek ABD vizesi alabilir.

ABD vizesi almak isteyen yeşil pasaport sahipleri istenen evrakların listesini ABD temsilciliklerinin resmi web sitelerinde bulabilirler.
Yaşam Kanalı Hepsini Gör
Gusül abdesti nasıl alınır?
Eski İstanbul Müftü Yardımcısı Yusuf Kavaklı
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat