Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

YES öğrenci değişim programının nasıl bir içeriği var?

1,399
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

YES öğrenci değişim programının nasıl bir içeriği var?

YES öğrencileri Amerika Birleşik Devletlerinde öğrenimlerine devam ettikleri 1 yıl içerisinde YES konsorsiyum ortakları tarafından titizlikle seçilen gönüllü ailelerin evlerinde misafir olur ve kendileri için belirlenen bir lisede eğitim alırlar. 

YES öğrencisi ile misafiri olduğu ailenin arasında kurulan yakınlık öğrencinin Amerikan toplumunun günlük yaşantısına aktif olarak katılmasını, kültürünü ve insanlarını tanıyarak onlardan biri gibi yaşamasını sağlar. 

YES programı, öğrenciyi öz ailesinin eşiti bir aileye yerleştirmekten çok YES program standartlarını yerine getirebilecek bir ailenin yanına yerleştirmeyi hedefler. 

YES öğrencilerine, konuk edildikleri ailelerde misafir gibi değil ailenin bir ferdi gibi davranılır. Bu sayede YES öğrencileri gittikleri ülkenin kültür ve dilini çok iyi bir şekilde öğrenebilir.

YES projesine kabul edilen öğrenciler Amerika?ya gitmeden önce, Amerika?da ve Türkiye?ye döndükten sonra YES gönüllüleri tarafından destek olmak amacıyla düzenlenen çeşitli oryantasyonlara katılırlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat