Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

YES nedir?

2,547
kez izlendi
Puan: 3.33 / 5
Detaylı Açıklama

YES nedir?

Kennedy Lugar gençlik değişim ve eğitim programları kısaca YES olarak adlandırılır. Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı'nın kültürlerarası anlayışın gelişmesi amacıyla belirli ülke öğrencilerine 1 yıl süreyle Amerika'lı ailelerin yanlarında kalmak ve lise eğitimine Amerika?da devam etmek şeklinde sunduğu %100 burslu değişim programıdır. 

YES programı kültürlerarası değişim deneyiminin yaşanması yoluyla karşılıklı anlayışa dayanan ortak ilgi alanlarının ve değerlerinin gelişimine katkıda bulunmaktadır. 

YES programına katılan öğrenciler Amerikan toplum ve kültürünü tanırken bir yandan da liderlik vasıflarını geliştirebilir ve kendi ülkelerini tanıtma fırsatını bulabilirler.
 
40'a yakın ülkede sürdürülen YES öğrenci değişim programlarının Türkiye?deki tek şubesi Türk Eğitim Vakfı?dır. 

Programa katılan öğrenciler Amerikan toplumu, kültürü ve kurumlarını daha yakından tanırlar ve kendi kültürleri ile deneyimlerini paylaşırlar. 

YES programına katılan öğrencilerden kişisel gelişim fırsatlarını değerlendirmeleri ve program süresince edindikleri bilgi ve deneyimleri kendi ülkelerinde hayata geçirmeleri beklenmektedir. 

Türk Kültür Vakfı, YES programları aracılığıyla 2003'ten bu yana aralarında görme ve fiziksel engelli öğrencilerin de bulunduğu her yıl yaklaşık 50 öğrenciyi Amerika'ya göndermektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat