Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yeni Zelanda göçmenliği için başvuru yaptıktan sonra süreç nasıl işliyor?

8,056
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yeni Zelanda göçmenliği için başvuru yaptıktan sonra süreç nasıl işliyor?

Yeni Zelanda'ya göçmenlik başvurusu 2 aşamadan oluşan bir süreçtir. 

Yeni Zelanda'ya göçmenlik başvurusu için yapacağınız ilk işlem www.immigration.govt.nz sitesinden kişisel bilgilerinizi beyan etmektir. Yaşınız, eğitiminiz ve iş deneyiminizi size sunulan online forma eksiksiz olarak doldurmalısınız. Bu formu doldurduğunuzda bir skor elde edersiniz. Bu form aracıyla başvuru yapmanın maliyeti 510 Yeni Zelanda Doları'dır. Ödemeyi site üzerinden kredi kartı ile yapabilirsiniz. 

2 haftada bir Yeni Zelanda'dan başvuru sahiplerine başvuru yapmaları için davet gönderilir. 140 puanı aşan kişilere Yeni Zelanda Hükümet'i tarafından öncelik sağlanır. Aldığınız puan 100 - 130 arasındaysa ikincil olarak değerlendirilirsiniz. İkincil değerlendirme mesleğe, aldığınız puana ve göçmenlik kotasına göre yapılır. 

Yeni Zelanda Hükümeti'nden davet aldıktan sonra başvuru sürecinin 2. aşamasına geçersiniz. Bu süreçte göçmenlik için yeni bir başvuru yapmanız gerekir. Bu başvuruda daha önce beyan ettiğiniz her şeyi belgelemeniz istenir. 

Yaptığınız 2. başvuru olumlu sonuçlanabilir, reddedilebilir ya da geçici çalışma ve oturma izni verilebilir. Geçici çalışma ve oturma izni alırsanız, süreniz bittikten sonra yeniden göçmenlik başvurusu yapmanız gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat