Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yeni Peugeot 308 özellikleri nelerdir?

4,802
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yeni Peugeot 308 özellikleri nelerdir?

Rahşan Gülşan ile Popüler Teknoloji'nin yirmi birinci bölümünün ilk konuğu Peugeot 308. Peugeot geçen yılın otomobili unvanını fazlasıyla hakeden bir araba. İlk önce tasarımı ile bizleri etkiliyor. Yuvarlak hatları, zengin duruşu, Alman rakiplerini aratmayan rafine tasarımı ile hatchback arabalar arasında hemen çok özel bir yere sahip oldu.

Yılın arabası ödülünü alan Peugeot 308, 1.6 HDI 115 beygirlik versiyonu ile bu videoda sizlerle. Arabamızda 1.6 litre hacimli 115 beygir güç çıkışı olan e-HDi turbo dizel ünite ile 6 ileri manuel şanzıman bulunurken Allure donanım seviyesine ek olarak birçok opsiyonel ekipman mevcut.

Sürüş keyfini daha da arttıran bir diğer özellik de direksiyon. Sürücü rahatlığının ön planda olduğu iç tasarımda saf dizaynın ana unsurları arasında küçük çaplı sportif direksiyon, göz önüne yükseltilmiş gösterge paneli, sürücüye dönük dokunmatik multimedya ekranı ve üst gam Hi-Fi dünyasından esinlenmiş olan tek merkezi düğme yer alıyor. Direksiyon alışılan standartta olmasa da kullanıkça aslında çok daha rahat bir deneyim sunduğu da anlaşılıyor.

Peugeot 308 Allure modelinde cam tavan da arabanın özellikleri arasında yer alıyor. Orta konsolda hiç düğme olmaması ve arabanın dokunmatik tek merkezli bir ekrandan kontrol edilmesi başka bir ayrıcalık. Burada yer alan otomobil ikonuna tıklayarak arabın tüm özelliklerine kısa sürede ulaşılıyor. Yol bilgisayarı iri yazı ve ikonlarıyla araba kullanırken kolayca göz atılabilecek bir sisteme sahip.

Allure versiyonunda artık arabaların olmazsa olmazı olan navigasyon sistemi de mevcut. Yakınınızda bulunan Peugeot servislerini, benzin istasyonlarını, güncel yolları göstermesi açısından sistemi kullanmak çok rahat. Peugeot Connect Apps ile arabadan cep telefonunuz aracılığıyla kolaylıkla internete bağlanmanız da mümkün.

Peugeot 308 Alllure son derece konforlu bir araba. Güvenlik açısından ise tüm detaylar düşünülmüş. Driver Assistance Pack (Sürüş Destek Paketi), Aktif Cruise Control, Çarpışma Riski Uyarı Sistemi ve Otomatik Acil Fren Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Geri Görüş Kamerası, Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi ve Elektronik Park Freni tüm bu sistem,n

Peugeot 308 hatchback sınıfında özel bir yere sahip. Mutlaka incelemeli, test etmelisiniz. Dizel seçenekleri, manuel ve otomatik versiyonları ile konfor ve kalite arayışında olanlar için Peugeot 308 güzel bir seçenek olmaya devam ediyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat