Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yeni doğan çocuğa akrabaların bakması doğru mu?

17,544
kez izlendi
Puan: 4.81 / 5
Detaylı Açıklama

Yeni doğan çocuğa akrabaların bakması doğru mu?

Hiç kimse, hiçbir şey annenin yerini tutmaz. Çünkü bebek daha anne karnındayken annenin kokusunu kodlar ve o kokuyu bilerek kime yöneleceğini bilerek doğar.

İnsanda koku duyusu çok körelmiştir. Fakat anne karnından itibaren ilk 3 yaşa kadar koku algısı çok yüksektir ve bebek annesinin kokusunu bilerek doğar.

Çocuk annesinin kokusunu bilir

1 oda dolusu insan arasında bebek annesi dışarıya çıktığı zaman ağlar, içeriye girdiği zaman susar. O nedenle annenin yerini hiç kimse ne kadar iyi bakarsa baksın tutamaz.

Genlerin bir sonraki jenerasyona aktarılması dendiğinde esasında o bebek esas olarak aile büyüklerinindir. O nedenle torun çok kıymetlidir ve aile büyükleri büyük bir özenle torunlarına çok iyi bakacaklardır.

Aile büyükleri de bebek bakabilir

Acaba aile büyükleri eski düşüncelerle mi çocuk yetiştirir görüşüne ben tamamen karşı duruyorum. Çünkü çocuk yetiştirmenin eskisi yenisi yoktur. Özellikle ilk 3 yaşta çocuğun tek istediği bir şey vardır; sevgi.

Bebeğin 3 yaşamsal talebi vardır, uyut beni, yıka beni, besle ve bunu anında yap. Çünkü henüz alt ben yaratığıdır, 'bekle'yi bilemez. Beyin ihtiyacını belirler ve bunu anında ister.

Bana bunu anında ver, beni ağlatma. İlk 3 yaşına kadar kural budur. Bunun da jenerasyonlarla, ilerleyen ve değişen medeniyetlerle hiçbir alakası yoktur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat