Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yeni doğan bebeğin günlük düzeni nasıl olmalı?

123,368
kez izlendi
Puan: 4.94 / 5
Yeni doğan bebeğin günlük düzeni nasıl olmalı?
Yeni doğan bebekte kusma eğilimi fazla ise bezi beslenmeden önce değiştirilmelidir. Kusma eğilimi fazla değilse beslendikten sonra bebekte huzursuzluk görüldüğünde alt değişimi yapılır. Bebekler beslendikten sonra yarım saat kucakta dik pozisyonda tutulmalıdır. Beslendikten sonra yatacaksa sırt üstü pozisyonda ya da sağ yanına doğru yatırılmalıdır. Kustuğu zaman akciğere kaçırmaması için başının 45 derece yukarıda tutulması gerekir.

Gece ve gündüzü bebeğe öğretmek

Gündüz bebekle sohbet ederek ve göz teması kurarak iletişim içinde olunmalıdır. Gece uyandığında gece olduğunun farkına varabilmesi için ışık fazla açılmamalı ve bebekle fazla konuşulmamalıdır.

Bebekler ilk aylarında gece 3 saatte bir uyanıp süt emmek isterler. Bu sebeble gece uzun saatler uyumalarını beklemek doğru olmaz.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat