Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yazın kilo almamak için nasıl beslenelim?

308
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yazın kilo almamak için nasıl beslenelim?

Meyve ve sebze çeşitlerinin en bol olduğu mevsim yaz mevsimidir. Bu nedenle ağır, yağlı kızartma tarzı yiyecekler yerine bol bol sebze ve meyve tüketebiliriz.

Yazın akşam yemek yemek yerine meyve tüketmek doğru bir tercih değildir. Yaz aylarının akşam saatlerinde meyve tüketilmemesi gerekir.

Yazın geç saatlerde yemek yemek kilo alımına sebep olabilir. Metabolizmamızın akşam  6 ile 7 arasında en hızlı çalıştığı bilinir. Akşam saat 7'den sonra yenilen yemek kilo artışına sebep olur.

Yazın en çok tüketilen meyve karpuzdur. Karpuzun su oranı yüksektir ancak aynı zamanda şeker oranı da yüksek bir meyvedir. Yazın 1 - 2 dilimden fazla karpuz tüketmek kilo alımına neden olabilir.

Yaz aylarında içerisinde kafein bulunan içecekler vücuttan fazla sıvı atımına neden olduğu için tüketimine dikkat edilmelidir. Yaz mevsiminde günlük su tüketimi en az 12 bardak şeklinde olmalıdır.

Yazın sevilen yiyeceklerinden biri olan kızartmalar ön plana çıkar. Ancak kızartma yerine haşlanmış sebzeler tüketilebilir. Aynı zamanda yiyeceklerde tuz tüketimine dikkat etmek gerekir.

Yazın favori içeceklerinden biri maden suyudur. Maden suyu size ferahlık sağlarken sağlık açısından da size yararı bulunur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat