Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yaz aylarında nasıl bir beslenme düzeni izlenmeli?

11,925
kez izlendi
Puan: 4.71 / 5
Detaylı Açıklama

Yaz aylarında nasıl bir beslenme düzeni izlenmeli?

Yaz aylarında beslenme düzeni bakımından en çok dikkat edilmesi gereken konu sıvı alımıdır. Yaz aylarında yüksek sıcaklıklara bağlı olarak sıvı alımı yeterli değilse çeşitli sağlık sorunları oluşabilir. Özellikle zayıflama diyeti yapan kişilerde kalori alımı azaltıldığında aynı oranda sıvı alımı da artmalıdır. 


Eğer yazın buna dikkat edilmezse vücutta sıvı kayıplarına bağlı olarak tansiyon düşüklüğü, bulantı ve halsizlikler görülebilir. Bu nedenle özellikle yaz aylarında daha fazla su tüketmek, soğuk içeceklere yer vermek sıvı kaybına karşı sıvı alımını destekleyecek su içeren besinler tüketmek önemlidir. 

Havaların sıcak olmasına bağlı olarak kışın tüketildiği kadar yağlı yiyecekler yememek gerekir. Yazın yenen ağır yiyecekler, sıcak olduğunda bazı rahatsızlıklara neden olabilir. Tansiyon ve kolesterolün artışına bağlı olarak kalp hastalıklarının tetiklenmesi gibi durumlara neden olabilir. Bu nedenle yaz aylarında daha hafif ve fresh, sıvı alımı yüksek oranda olan yiyeceklerle beslenmek önemlidir.

Videoyu Göster

Sağlıklı Yaşam Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat