Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yay burcunu 2016'da para ve kariyer alanında neler bekliyor?

1,525
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yay burcunu 2016'da para ve kariyer alanında neler bekliyor?

Ocak ayında özellikle maddi konular, parasal işler ve dengeler, gelir-gider planlaması açısından dikkatli olmak gerekmekte. Bu yıl 5-25 Ocak arasında gerileyecek Merkür, gerilemesine 5 Ocak'ta para alanınızdan başlayacak ve 14 Ocak'ta burcunuza geçecek. Aynı dönemde 8 Ocak'ta gerilemeye başlayacak diğer bir gezegen de Jüpiter. Her ikisi de ticaret, bolluk ve şans enerjilerinizle bağlantılı. Parasal konularda şansınızı Ocak ayı boyunca zorlamayın. Bu süreçte eğitim, kişisel gelişim, yurtdışı kurs veya bağlantıları, yabancı okullarla kontaklar, ödemeler, internet üzerinden yürüttüğünüz iş ve parasal aktarımlarda dikkatli olun. Aldatılmak, kandırılmak olası. Bu nedenle 5-25 Ocak arası bu alanlarda temkinli olun.

25 Ocak'tan itibaren hızlanacak olan Merkür, Şubat ayında Venüs'ün desteğini de alarak parasal konularda Şubat boyunca sizi güzel gelişmelerle rahatlatabilir. Bankacılık işleri, krediler veya alacaklarınızı tahsil etmek adına yılın ilk çeyreği içinde, hatta yılın ilk yarısında Şubat ayı son derece destekli ve güzel enerjiler verecektir. Bu süreci iş ve kariyer alanlarınızda özellikle satış, pazarlama, tanıtım, yaratıcı çalışmalar, iş bağlantılarınızı paraya çevirme için iyi değerlendirmelisiniz. Zira Mart ayı enerjileri ile birlikte Temmuz ayına kadar parasal konularda tedbirli ve daha çok kendinizi koruma veya risk almadan adım atma etkisinde olacaksınız. 

Mart ayında gerçekleşecek iki önemli tutulma var. 9 Mart Güneş tutulması, yakın çevreniz, kardeşler ve iş girişimlerinizle ilgili alanlarda sizi gelişmelere açık tutacak. Bu tutulma beklediğiniz ve sonuç istediğiniz bir konuda sizi nihai hedefinize ulaştırabilir. Mart ayının ikinci tutulması olan 23 Mart Ay tutulması ise kariyeriniz, iş alanlarınız, maddi hedefleriniz arkadaş çevreniz ile aile büyükleriniz adına hassas bir döneme işaret etmekte. Mart ayındaki Ay tutulması rakip ve düşmanlarınıza, gizli işlere, aleyhinize iş ve söylem üretebilecek kişilerle olan bağlantılarınıza dikkat etmenizi gerektiğini gösteriyor. 23 Mart'ı takip eden 15-20 günlük dönemde iş ve kariyer alanlarınızda, arkadaş ilişkilerinizde gardınızı alın, herkese güvenmeyin ve defansta kalın.

İş konularında Nisan ve Mayıs aylarında, 17 Nisan'da başlayacak Mars gerilemesi döneminde sakin ve sabırlı olmalı, önemli adım ve başlangıçları, riskli yatırımları 17 Nisan - 29 Haziran arasına denk getirmemelisiniz. Bu süreç başlangıç yapmak, önemli bir adım atmak, işe başlamak, iş değiştirmek veya şartları zorlamak adına destekli değil. Ayrıca yine mars gerilemesi döneminde üstlerinizle olan ilişkilerinize ve iletişiminize dikkat edin. Bilhassa Mars gerilemesi ile Merkür gerilemesinin çakışacağı 28 Nisan ile 22 Mayıs arasında iş ve kariyer konularında çok dikkatli ve akılcı olmalı, meseleleri büyütmemeli, ele aldığınız işlerde dikkatinizi yoğunlaştırmalı ve hata riskine karşı kontrol ederek işleri teslim etmelisiniz. Bu yılın sizin adınıza en hassas dönemi 17 Nisan'dan itibaren 22 Mayıs arasında olacak diyebilirim.

Bu yıl dikkat etmeniz gereken diğer bir unsur da hukuk alanları ve mahkemelerle olan davalarınız ve benzer durumlar olacak. Öncelikle Jüpiter'in retro etkisinde olacağı 8 Ocak ile 9 Mayıs arası, sizin için önemli bir dava veya mahkeme işiniz varsa mümkünse bekletin. Alacaklarınızla ilgili çek, senet veya benzer bir hukuki işlem için de yine bu aralık çok destekli değil. Bunun dışında yurtdışı veya yabancı bir okula başvurmak, bir eğitim veya kurs almak gibi bir planınız varsa, veya yurtdışında başlayacağınız iş konularında 8 Ocak'tan itibaren Ocak ayının tamamı, Şubat ayının ilk haftası ve Aralık ayı başlangıç yapmayın. Genel olarak da bu alanlarda eğer bekleme şansınız varsa, 9 Mayıs'tan itibaren adım atın veya başlangıç yapın. 

Kariyer ve mesleki konularda sonbaharla birlikte önemli gelişmeler yaşamanız, terfi, yükselme, statü yükselmesi, sizin için önemli fırsatları yakalamak, iş alanlarınızda büyüme ve genişleme yaşamak, çevrenizden bu konularda destek almak ve yurtdışı bağlantıları, yabancılarla yürütmeniz gereken işler açısından yine fırsatlara yönelik olmak söz konusu. Kısacası kariyer ve iş alanlarınızda bu yıl sonbaharla birlikte çok daha şanslı ve gelişmelere açık olacaksınız. 

Hizmet sektörü, mağazacılık, nakliye ve lojistik, eğitim, hukuk alanları, yurtdışı bağlantılı işler, ithalat, ihracat, turizm, medya ve basın, yayıncılık konularında çalışmalarınız varsa bu sene yılın ikinci yarısı ama ağırlıklı olarak sonbaharla birlikte temponuz ve sonuç alma potansiyeliniz, başarı etkileriniz artıyor. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat