Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yatay geçiş nedir?

55,826
kişi izledi
Puan: 4.92 / 5
Yatay geçiş nedir?
Yatay geçiş aynı üniversitedeki denk bölümler arasında ya da başka bir üniversideki aynı bölüm arasında değişim yapmayı sağlayan bir uygulamadır. Yani İstanbul Üniversitesi'nde hukuk okuyan bir kişi aynı üniversitede eşit ağırlık bölümleri arasında yapabilir ya da Marmara Üniversitesi'ndeki hukuk bölümüne geçiş yapabilir.

Yatay geçiş için gerekenler

Not ortalaması yatay geçiş için önemlidir. 3 ortalama alt sınır olmakla beraber 4'e ne kadar yakınsa o kadar iyidir. Ancak kontenjan ile bölüme alım yapıldığı için bu da önemli bir kriterdir.

Yatay geçişe 2. ve 3. senenin başlarında başvuru yapılabilir. 4. sene başvuru yapmak mümkün değildir. Açık öğretim ya da vakıf üniversitelerinden gerekli koşullar tutturulduğu takdirde
devlet üniversitesine geçiş yapmak mümkündür.
İş & Para Kanalı Hepsini Gör
Hong Konglu protestocular polisle çatışmaya devam ediyor
4 gün 17 saat önce

Hong Kong’da demokrasi yanlısı eylemcilerin direnişi devam ediyor. Çarşamba günkü eylemlerde polisin müdahalesi sert oldu.

Heuser: Kriz sonrası kredi kuruluşlarının üzerindeki siyasi baskı arttı
3 gün 19 saat önce

Kar amacı gütmeyen bir uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu olan INCRA kurucusu Anette Heuser, bu sektörün bilinmeyenleri hakkında açıklamalarda bulundu

Merkez Bankası faizi değiştirmedi
3 gün 21 saat önce

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası enflasyonda gözle görülür bir ilerleme kaydedilene kadar para politikasında sıkı duruşunu devam ettireceğini söyleyerek faizleri sabit tuttu

Bugün Popüler

UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat