Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yatay geçiş nedir?

54,235
kişi izledi
Puan: 4.92 / 5
Yatay geçiş nedir?
Yatay geçiş aynı üniversitedeki denk bölümler arasında ya da başka bir üniversideki aynı bölüm arasında değişim yapmayı sağlayan bir uygulamadır. Yani İstanbul Üniversitesi'nde hukuk okuyan bir kişi aynı üniversitede eşit ağırlık bölümleri arasında yapabilir ya da Marmara Üniversitesi'ndeki hukuk bölümüne geçiş yapabilir.

Yatay geçiş için gerekenler

Not ortalaması yatay geçiş için önemlidir. 3 ortalama alt sınır olmakla beraber 4'e ne kadar yakınsa o kadar iyidir. Ancak kontenjan ile bölüme alım yapıldığı için bu da önemli bir kriterdir.

Yatay geçişe 2. ve 3. senenin başlarında başvuru yapılabilir. 4. sene başvuru yapmak mümkün değildir. Açık öğretim ya da vakıf üniversitelerinden gerekli koşullar tutturulduğu takdirde
devlet üniversitesine geçiş yapmak mümkündür.
İş & Para Kanalı Hepsini Gör
Dinleme becerilerinizi geliştirmenin yolları
4 saat 24 dakika önce

Dinleme becerisindeki eksiklikler yalnızca toplantı saatlerini veya konuşma sürelerini uzatmakla kalmıyor, ilişkilerinize ve kariyerinize de zarar veriyor. Ancak iyi bir dinleyici olmak zor değil, yalnızca birkaç temel kuralı uygulamanız gerekiyor.

Tatilcinin yüzde 15'i seçim için tatilini erteledi
3 saat 40 dakika önce

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaşadığı ilde oy kullanmak için tatilinden fedakarlık eden ve erteleme yoluna giden tatilcilerin oranı yüzde 15'lerde

Jeopolitik tansiyon Almanya ekonomisi üzerinde baskı yaratıyor
1 saat 46 dakika önce

Almanya'da Cuma günü açıklanan veriler, jeopolitik tansiyonların Almanya ekonomisi üzerinde baskı yaratmasının ülkenin üçüncü çeyrekte büyüme riskleri ile karşılaşabileceğine işaret etti.

Bugün Popüler

UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat