Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yasemin alırken nelere dikkat edilmeli?

9,950
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yasemin alırken nelere dikkat edilmeli?

Evinizde ya da bahçenizde yetiştiriceğiniz yasemini seçerken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar var. Öncelikle yasemini saksıda satın alıyorsanız bitkinin boyunun en az 1-1,5 metre boyunda olmasına dikkat edin. Bu bitkinin sağlıklı bir şekilde geliştiğinin en önemli göstergesidir.

Bitkiyi alırken yapraklarının sağlıklı ve sarmal bir formda olmasına dikkat edin. Sağlıklı bir yasemin bitkisi saksısındaki destek çubuğuna sarılır ve gelişimini çubuğa sarılarak devam eder.

Aldığınız bitkinin sağlıklı bir şekilde gelişmesi için üzerinde parazit ya da böcek gibi asalaklar olmamalıdır. Bunu anlamak için yaseminin yapraklarının alt ve üst kısmını gözle kontrol edin. Üzerinde bir yaprakta olmaması gereken beyazlıklar, lekeler vs. varsa o bitkiyi almayın.

Bitkinin yapraklarının rengine ve yaprakların gövdeye eşit dağılmış olması da önemlidir. Yeşil, lekesiz yapraklar bitkinin sağlıklı olduğunu gösterir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat