Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yaratıcı sanat terapisi nedir?

652
kez izlendi
Puan: 1.33 / 5
Detaylı Açıklama

Yaratıcı sanat terapisi nedir?

Yaratıcı sanat terapisi, drama, dans, resim ve müzik gibi sanat dallarının terapi amaçlı sistemli olarak kullanılmasıdır. Yaratıcı sanatlar terapisi sanat ve psikolojiyi bir araya getiren bir terapi türü olarak da nitelenebilir. Yaratıcı sanat terapisinde kişi duygu ve düşüncelerini sanat yoluyla ifade eder.

Terapide sanatların kullanılmasının en önemli nedeni sözel olmayan ifade biçimlerine imkan veriyor olmalarıdır. Bu anlamda kişinin kendi ifade edebiliyor ve anlaşılabiliyor olması bile terapi için önemli
bir ilerlemedir.

Yaratıcı sanatlar terapisi somatik hafızayı da harekete geçirir. İnsanlar çoğu zaman yaşadıkları zor deneyimleri unutma eğilimindedir. Yaratıcı sanatlar terapisi de somatik hafızayı hareketlendirdiği için unutulan bazı öğeleri tekrar açığa çıkarabilir.

Yaratıcı sanat terapisi konusunda Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı'nın hizmetlerinden yararlanılabilir. Yaratıcı sanatlar terapisi su alanda master ya da doktora yapmış kişiler tarafından verilebilir.

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat