Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yaprak porselen yapılan dişlerin ömrü ne kadar?

30,581
kez izlendi
Puan: 4.60 / 5
Yaprak porselen yapılan dişlerin ömrü ne kadar?
Yaprak porselen yapılan dişlerin ömrü tüm protatik restorasyonlarda olduğu gibi hastaya ve hastanın bakımına bağlıdır. Bu tür restorasyonlarda kırık olmadığı sürece belli bir süre sonra değiştirilmesine gerek yoktur. Eğer bu restorasyonda kırık varsa, kırık tamir edilmiş yine de düzelmiyorsa porselen laminaların değiştirilmesi gerekir.
 
Zamanla yaprak porselen ve diş arasında bir aralık gözüküyorsa bu aralık diş çürümesine neden olacağı için mutlaka düzenli kontrollerle yaprak porselenler kontrol edilmelidir. 

Eğer bir porselen lamina değiştirildiği sırada altında bir çürük görülüp temizlenir ya da sürekli kırılan bir porselen lamina varsa hekim kararını değiştirip yaprak laminadan porselen krona geçebilir. Kron yapımında ise dişin arka tarafı kesilerek tekrar porselen kronlar yapılarak tedaviye son verilir.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat