Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yaprak porselen nasıl yapılır?

56,305
kez izlendi
Puan: 4.52 / 5
Yaprak porselen nasıl yapılır?
Bir hastada yaprak porselen yapımına karar verildikten sonra mokap denilen yani hastanın porselenleri bittiğinde nasıl bir estetiğe sahip olacağının görüntüsünü hastaya göstermekle yaprak porselen yapımına başlanır. Bunlar klinikte veya laboratuvarlarda da yapılabilir. 

Mokap seansında hasta bitmiş porselenin nasıl görüleceğine, boyuna, şekline karar verir. Bunlara karar verdikten sonra bir sonraki seansta dişlerin aşağı yukarı şekline, beklenen estetiğe göre 1 mm yada daha az miktarda dokunun diş yüzeyinden uzaklaştırılmasıyla başlar. Bu işlem laboratuvara iletilir, bu da ölçü ile yapılır. 

Bir ölçü alındıktan sonra laboratuvara gönderilir. Bir sonraki aşamada laboratuvardan gelen ince porselenler hastanın dişleri üzerine konularak prova edilir. Hasta ve hekim eğer ortak noktada buluşur, estetik olarak ortak bir karara varılırsa porselenler cilalanarak hastanın dişlerine uygun renkte ya da biraz daha farklı bir renk isteniyorsa o renkte yapıştırılır ve tedavi sonlanır. 
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat