Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yalnızlık bir sorun mudur?

2,776
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yalnızlık bir sorun mudur?

"Yalnızlık ne zaman bir sorun olur?" diye sormak daha doğru olacaktır. Evet, yalnızlık bir sorun olabilir; eğer yalnızlığa atfedilen şeyler uçlarda olursa, yalnızlık bir sorun olmaya başlar. 


İnsan sürekli olarak, "yalnızım, çok yalnızım, yalnız olmamalıyım, yalnızım çünkü ben sevilesi biri değilim, değerli değilim, başarısızım, yetersizim" gibi yüksek atıflarda bulunuyorsa, "asla yalnız kalmamalıyım" gibi bir uçta atıf varsa, yalnızlık artık bir sorundur. Ya da tam tersi bir uçta, "hiçkimseye ihtiyacım yok, tek başıma yaşayabilirim" bir vurgu da sağlıksız bir vurgudur. Bunun ortasını bulmak önemlidir. Bazen insan sevmek, sevilmek konusunda çok açgözlü olabilir ve kendini ruhunu, benliğini hiçe sayarak ötekine yönelebilir. Bir diğer uç da, sanki bir açlık grevi gibi etrafından tamamen uzak durabilir. Arzu edilen ve insan ruhuna da iyi gelen şey bunların ortasını bulmaktır. 

Yalnızlık ne zaman bir sorundur? 

Eğer insanın kendi kapasitesiyle mevcut hayatı örtüşmüyorsa, hayatında gitgide tatminsiz olmaya başladıysa, tatminsiz bir şekilde yaşıyorsa, kendisini yalnızlığına bağlı olarak mutsuz hissediyorsa bu durumda bir sorun vardır. Kişi kendini yalnız hissediyor ancak bunun için pek bir şey yapmıyorsa yalnızlığa giderek derinleşebilir, giderek yerinde saymayabilir, gerileyebilir; ruhsal ve sosyal hayatı fakirleşebilir ve bu durum ile birlikte gerçek hayattan kopar. İşte bu durumda yalnızlık, evet bir sorundur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat