Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yalancı doğum sancısı nedir?

417,452
kez izlendi
Puan: 4.68 / 5
Detaylı Açıklama

Yalancı doğum sancısı nedir?

İlk anne adaylarının en sık düştüğü tuzaktır. Yalancı doğum sancısı henüz daha doğum sancısı olmayan dönemde görülen doğum sancısıdır ve düzensizdir. 34. haftada bile başlayabilir. Yalancı doğum sancısı doktora gitmeyi gerektiren bir durum değildir. Sadece istirahat edilmeli, sancının düzenli hale gelmesi beklenmeli ve her şeyden önce sol yana yatılarak bebek hareketlerine dikkat edilmelidir. Yalancı doğum sancısı çoğu zaman kendi kendine geçebilir.

Yalancı doğum sancısını ayırt edebilmek

Doğum sancısı girer, kısa sürer ve çıkar. Ondan sonra birkaç dakika sonra belki tekrar girer, çıkar. Bu tür durumlarda en iyi ayırt edebilmenin yolu saate bakmaktır. Sancının ne kadar zamanda geldiğine, istirahatle geçip geçmediğine bakılır. Eğer sancı istirahatle geçiyorsa ya da düzensizse gerçek doğum sancısı olamaz.

Hazırlayıcı kasılmalar

Bu kasılmalar 32. haftadan itibaren görülebilen, tamamen masum, rahim kasının esas doğum kasılmalarına antrenman yaptığı kasılmalardır. Anne adayının karnı zaman zaman kasılır sonra gevşer. Bu kasılmaları anne adayı erken doğum belirtisi zannedebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat