Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yağlı ciltte sık görülen problemler nelerdir?

15,336
kez izlendi
Puan: 3.95 / 5
Detaylı Açıklama

Yağlı ciltte sık görülen problemler nelerdir?

Yağlı ciltlerde genellikle en fazla ortaya çıkan problem, yağlı ve iltihaplı olarak bildiğimiz sivilcelerdir. Bunun dışında cilt üzerindeki porlarda siyah nokta oluşumları meydana gelebilir. 

Yağlı ciltte uç vermeyen ve cildin altında kalan kistik akneler çıkabilir. Bu oluşumlar irin içermez ama çıbana benzer, bu sebeple yağlı cilde sahip olanların en fazla şikayetçi olduğu noktalardandır. 

Yağlı cildin diğer cilt türlerine göre temizliğine iki kat özen göstermemiz gereklidir. Yağlı ciltte yağ seviyesini koruyabilmek için özellikle yağ içerikli olmayan serum olarak bilinen ürünleri tercih etmek gerekir. Haftada bir kez ya da ihtiyaca göre iki kez yağlı ciltler ile ilgili maskeler yapılması gereklidir. 

Cildin orta tabakasında bulunan ve protein içeren lifleri de maskeler ve kozmetik ürünler yardımıyla desteklememiz gereklidir. Yediğimiz gıdalara dikkat ederek; baharatlı, turşu veya kuruyemiş gibi ürünleri tüketmeyerek de cildimize yardımcı olabiliriz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat