Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yağlı cildi olanlar nasıl beslenmeli?

3,617
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yağlı cildi olanlar nasıl beslenmeli?

Yağlı cildi olan kişiler ciltlerinin yağ dengesini koruyabilmek için özellikle şeker ve şeker içeren besinlerden uzak durmalıdır. Ayrıca fast food, kızarmış ya da kavrulmuş ürünlerin tüketiminden de mümkün olduğunca kaçınılmalıdır.

Süt zaman zaman ciltte yağlanmaya neden olabilir. Bu nedenle yağlı cilde sahip olan kişiler süt yerine ayran ya da kefir gibi yüksek probiyotik içeriği ile cilde yararlı olan içecekleri tercih edebilir.

Yağlı ciltlerde akne oluşumu sık görülen bir sorundur. Bu nedenle ciltte akne oluşumunu önlemek için çinko ve A vitamini mutlaka beslenmede yer almalıdır. Çünkü çinko tek başına vücutta olduğunda yani A vitamini ile birlikte alınmazsa akne oluşumuna neden olabilir. Çinko içeren besinler şöyle sıralanabilir:

- Kabuklu deniz ürünleri
- Mantar
- Yumurta
- Et
- Tavuk
- Kurubaklagiller

A vitamini alımı da son derece önemlidir. Balık, balık yağı, yumurta, et ve tavuk, kayısı veya koyu yeşil ve sarı yapraklı sebzeler A vitamini içerir. Bu nedenle çok yağlı cildi olan kişiler mümkün olduğunca bu besinleri kullanmaya dikkat etmelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat