Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yağlı cildi olanlar nasıl atıştırmalıkları tercih edebilir?

673
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yağlı cildi olanlar nasıl atıştırmalıkları tercih edebilir?

Cildi yağlı olan kişilerin ciltlerinin yağ dengesini koruması için beslenmelerine özen göstermesi gerekir. Sağlıklı beslenmenin en önemli noktalarından biri ara öğünler ve atıştırmalıklardır. Bunlar doğru seçilmezse cildin yağ dengesi bozulabilir. Yağlı cildi olan ara öğün veya atıştırmalık olarak su içeriği yüksek olan besinleri tercih etmelidir. Semizotu, salatalık, salatalık, dereotu, domates, yeşil biber, kırmızı biber ve maydonuz gibi çiğ sebzelerde su oranı yüksektir. Ayrıca kavun, karpuz, çilek ve erik gibi meyvelerin su içeriği son derece yüksektir.

E vitamini cilt için önemlidir. Bu nedenle E vitamini kaynağı olan ceviz, fındık veya badem gibi kuruyemişlerin tüketilmesi de ciltteki yağ dengesinin sağlanması ve korunması açısından yararlı olur. Kuruyemiş ve meyveler ara öğünlerde birlikte tüketilebilir.

Probiyotikler de cilt sağlığı için önemlidir. Kefir ve ve probiyotikli ayranlar cildin daha güzel olmasını sağlar. Omega 3 de cilt sağlığına iyi gelir. Omega 3 kayrağı olan somon, keten tohumu gibi besinler tüketmek bu açıdan yararlıdır. Vücattan toksinlerin atılmasını sağlayan yulaf da yağlı ciltlerin beslenmesinde mutlaka yer almalıdır. Yulaf yoğurt, ceviz ve tarçım karışımı ile hazırlanıp güzel bir ara öğün olarak tüketilebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat