Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Word 2013'te belgeye resim nasıl eklenir?

4,853
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Word 2013'te belgeye resim nasıl eklenir?

Word 2013'te belgeye resim eklemek için sayfanın sağ üst tarafındaki ekle menüsünü açın. Açılan münedeki "Resimler" sekmesine tıkladığınızda Word size resim seçmenizi sağlayan bir pencere açacaktır. Şimdi kullanacağınız resmi seçin ve Ekle deyin. Eklediğiniz resim sayfanın içine eklenecektir. Bundan sonra isterseniz resmin boyutlarını büyütüp küçültebilirsiniz, döndürebilirsiniz ya da tutup sürükleyerek sayfa içinde taşıyabilirsiniz.

Yazının resmin kenarlarını doldurup doldurmayacağını belirlemek için resmin yanında beliren "Düzen Seçenekleri" ikonuna tıklayın. Buradan resmin yazı ile olan ilişkisini istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.
 
Eğer elinizde sayfaya koyacak bir resim yoksa internet linki vererek de doğrudan metne resim ekleyebilirsiniz. İsterseniz Microsoft'un çevrimiçi lisanslı görsellerini de kullanabilirsiniz. Bunun için "Ekle" sekmesi altındaki "Çevrimiçi resim ekle" butonuna basın. Açılan görsel arama penceresinde isterseniz office.com'dan, Bing arama motorundan ya da kendi SkyDrive hesabınızdaki görselleri bularak bunların linkini sayfaya ekleyebilirsiniz. Bu da resim ekleme işlemini kolaylaştıran önemli bir özellik.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat