Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

WikiPad 7 oyun konsolu ve tabletin özellikleri nelerdir?

2,834
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

WikiPad 7 oyun konsolu ve tabletin özellikleri nelerdir?

*Cihaz için belirtilen fiyat 2015 yılının Şubat ayına aittir.

Elimde küçük, sıradan bir tablet var. 7 inç ve küçük tablet sevenlerin hoşuna gidecek bir boyda. Arkası alıştığımız düz tasarımlara benzemiyor ve hafif bir çıkıntısı var. Markası WikiPad 7. Sıradan görünümlü bir tablet ama bu tableti heyecanlı kılan bir şey var. O da yanında sunulan acayip görünümlü cihaz. Cihazı tablete taktığınız anda işin rengi değişiyor ve WikiPad 7 dünyanın en renkli, en heyecanlı oyun konsollarından bir tanesine dönüşüyor. 

WikiPad 7'nin ismi ilginç. Wikipedia'yı çağrıştıyor ancak Wikipedia ile bir ilgisi yokmuş. Cihaz bize değişik bir deneyim yaşatıyor. Konfigürasyonu da ilginç.

WikiPad 7 teknik özellikleri
- Android işletim sistemi
- Tegra 3 işlemci
- 1 GB RAM
- 16 GB fiziksel bellek
- Micro SD kart desteği (maksimum 32 GB'a kadar)
- 1280x800 ekran çözünürlüğü
- 2 MP ön kamera
- Kulaklık girişi
- Mikrofon
- Wifi
- 4 - 5 saat oyun oynamaya izin veren pil ömrü

Ekran çözünürlüğü bir miktar düşük gelse de android oyunları için bu yeterli bir performans. 

WikiPad 7'de çeşitli platformlardan oyun indirebiliyorsunuz. Örneğin Sony PlayStation uygulaması ile android üzerinden oyunları indirebiliyorsunuz ve bazı oyunları oynayabiliyorsunuz. WikiPad 7'in kontrollör bölümü android oyunların çoğunu destekliyor ama tabletin kendisi zaten istediğiniz şeyi oynamanıza imkan veriyor. 

WikiPad 7 farklı bir deneyim sunuyor kullanıcılarına. Öncelikle hayli ergonomik bir tasarıma sahip ancak boyutları biraz problem. Tablet tek başına iken her yere rahatlıkla sığabilecek boyutlarda ancak tablete konsol eklendiğinde çantada oldukça yer kaplayacak kalınlığı olan bir cihaza dönüşüyor. 

Tabletin kontrolöründe bir miktar ucuz bir metal kullanılmış. Oynarken sürekli çıt çıt ses geliyor. Ancak bu oyun sırasında sizin hoşunuza da gidebilir tabii. Ancak bu bir süre sonra insanı rahatsız edebilir ya da kulaklıkla oynuyorsanız, çevrenizdekilere sıkıntı verebilir ancak oyun performansı gayet güzel. 

Oyun düşkünlerinin ismini yakından bildiği WildTangent Games isimli platformdan istediğiniz oyunu indirip oynayabiliyorsunuz ama oyunların tamamı kontrolör uyumlu değil, dolayısıyla bazı oyunları eski usül oynamanız gerekebiliyor. 

WikiPad 7'nin ses düğmesi biraz küçük kalmış, böylesi bir oyun konsolunu söz konusuyken. 

WikiPad 7'de kulaklık girişi, mikrofon var. Arkada fotoğraf makinesi, yani kamera yok. Sadece önde 2 megapiksel çözünürlüğünde ön kamera mevcut. Şahane fotoğraflar çekebileceğiniz bir kamera değil ancak online oyun oynarken birbirinizi görmenizi sağlayacak bir çözünürlük bu. 

Bu arada sesi hiç fena değil WikiPad 7'nin. Raging Thunder yarış oyunu oynadık ve sevdik.

Bu arada WikiPad 7'de oyunlar paralı ve biraz da pahalı ama ücretsiz oyunlar da mevcut. Bazı oyunlar 3 - 4 doları buluyor. Tabii oyun oynamayı çok seven biriyseniz bu ücretler size çok fazla gelmeyebilir. 

WikiPad 7'de grafikler fena değil ancak çok şahane de değil. Şimdiye kadar çok daha iyi grafikler gördük. Cihaz biraz güncellenmeye yakın görünüyor. WikiPad 7 Türkiye'de piyasaya yeni çıktı ama yakın zamanda yenilenecek gibi geliyor. Örneğin böyle bir cihazın full HD olması bekliyor insan. 

WikiPad 7, 2013 yılında fuarda tanıtıldığında 10 inç tablet ile tanıtılmıştı ve fiyatı biraz daha yüksekti ama şimdi gördüğünüz gibi ekran biraz daha küçük, fiyat da görece makul. Tabletin fiyatı 700 Türk lirası. Size deneyim olarak oyun konsolunun dışında tam bir tablet sunuyor ama 3G bağlantı olmayışı bir sıkıntı. Online oyun oynamak gibi bir şansınız olamıyor evin dışında veya wi-fi yokken. 

WikiPad 7, örnek vermek gerekirse Raging Thunder'da gazı ve freni destekliyor ama serbest yol kontrolü için tableti sağa ve sola yatırmak gerekiyor. 

Sonuç olarak belirtmek gerekir ki, WikiPad 7 gerçekten yenilikçi bir oyuncak. Bu oyuncağı birçok insan hayatına hemen sokmak isteyecektir. Çünkü hakikaten böyle bir şeyde oyun oynamak çok keyifli. Çünkü tablette oyun oynuyorsanız işi biraz büyütüp oyun oynamayı daha konforlu hale getirmek mümkün. Ancak WikiPad 7'in genel performansı, grafik performansı ve oyun uyumluluğu açısından biraz daha ileri gitmesi gerekiyor. Malzeme kalitesi anlamında da biraz yükselmesi lazım. 

WikiPad 7'de fiyat-performans kriterine baktığımız zaman, eğlenceli, pil ömrü sayesinde 4 - 5 saat boyunca oyun oynamanıza izin veren ve bağımlılık yapan bir cihaz. 

WikiPad 7 için aceleniz yoksa eğer bir gelişmiş versiyonunu beklemenizi tavsiye ederim ama oyun işlerini seviyorsanız ve yenilikçi olmaktan korkmuyorsanız, böyle bir cihaz ile komik olacağınızı düşünmüyorsanız bence mutlaka deneyin. Böyle teknolojilerde öncü olmak her zaman eğlencelidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat