Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Vücut şekillendirme için ne tür teknikler kullanılıyor?

3,261
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Vücut şekillendirme için ne tür teknikler kullanılıyor?

Günümüzde vücut şekillendirme büyük öneme sahiptir. Dengesiz beslenme, bazı kişilerde alkol tüketimi, sigara kullanımı gibi nedenler kilo kontrolünü zorlaştırmaktadır. Vücuttaki yağlanma eşit olarak dağılmadığında özellikle erkeklerde karın bölgesinde ve bel çevresinde, kadınlarda da karın ve bel bölgesinin dışında bacak içlerinde, popo ve popo altında ciddi anlamda yağlanma söz konusudur. 


Bu sağlıksal bir problem olmasının yanı sıra sosyal anlamda kişiyi etkileyen, günlük motivasyonunu bozan bir görüntüye sebep olmaktadır. Bu nedenle günümüz koşullarında insanların kendini daha çok önemsemesi, sosyallik gibi nedenlerle vücuttaki dengesiz yağlanma ciddi bir problem haline gelmiştir. 

Vücut şekillendirme için pek çok bölgesel incelme ve vücut şekilendirme yöntemleri bulunmaktadır. Bunlardan biri özellikle selülit görüntüsünü tedavi etme amaçlı kullanılmasının yanı sıra bu bölgelerde incelme ve biçimlendirmeyi hedefleyen radyofrekans tekniğidir. Radyofrekans yöntemi ile doku altı ısıtılarak selülit görüntüsü hafifletilir ve dokudaki sarkma azaltılır, dokunun toparlanması sağlanır.

Buna ek olarak infrared gibi doku altını ısıtan teknikler de yağ hücrelerinin arasındaki fibrotik bantların parçalanmasını sağlar. Bunun yanı sıra vücut şekillendirme için vakum ya da masaj teknikleri de destekleyici tedavi olarak uygulanabilir.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat