Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Vücudun susuz kalması kilo almaya neden olur mu?

1,085
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Vücudun susuz kalması kilo almaya neden olur mu?

Su besinlerin sindirimi, emilimi, taşınması, atık maddelerin vücuttan uzaklaştırılması için çok önemlidir. Bu nedenle eğer vücudumuz susuz kalırsa besinlerin sindirimi ve vücuttan atılması gecikeceğinden kilo alımı söz konusu olabilir. 


Düzenli su tüketimi besinlerin sindirimini kolaylaştıracağı için kilo vermenize de yardımcı olur. Su düzenli bir şekilde tüketilirse rahatlıkla kilo verebiliriz. Su özellikle metabolizmamızı düzenleyici etki gösterir. Bu şekilde bağırsaklar kolay çalışır. Amerikan Diyetisyenler Derneği'nin raporlarına göre özellikle en iyi kilo verme şekli için, metabolizmanın yağ yakma hızının artması için kadınların günde en az 11 bardak su tüketmesi gerektiğini belirtmiştir. 

Buna bu nedenle özellikle dikkat etmek gerekir. Sıcak su mideyi 80 dakikada, soğuk su ise 20 dakikada terk eder. Özellikle diyet yapan bireylerin ılık ya da sıcak su tercih etmesinin nedeni budur. Bu şekilde doygunluk süresi uzar. Eğer çok spor yapıyorsanız soğuk su içmeniz önerilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat