Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Vergi borcu taksitlendirmesi yapılınca haciz kalkıyor mu?

8,364
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Vergi borcu taksitlendirmesi yapılınca haciz kalkıyor mu?

Torba yasa dediğimiz af kanunundan yararlanan mükellefler Maliye Bakanlığı'nca çeşitli mal varlıkları, bankalardaki paraları üzerinden haciz tedbir kararı konmuş olabilir. Bu af kanunu mükelleflere burada da bir kolaylık sağlıyor. Mükellef, af kanunu kapsamında ister peşin ister taksitli olarak borcunu yapılandırırsa, mükellef taksitlerini ödedikçe ödenen taksit tutarı haciz edilen mal varlığından düşülür.

Borçlar ödenirken, haciz tamamen kaldırılmaz ancak ödendikçe bu tutarlar haciz edilen mal varlığından düşülmeye devam eder.

Mükellef isterse taksitlendirilen vergi borcunu kredi kartı ile ödeyebilmektedir. Mükellef tüm borç ödemesini kredi kartı ile yapmayı seçerse, haciz konulan mal varlığı veya banka hesabı üzerindeki tedbirler hemen kaldırılır. 

Araç muayenesi yaptırmak isteyen sürücülerin motorlu taşıtlar vergisini ödemiş ya da borçlarını af kapsamında yapılandırmış olması gerekir. Yapılandırılmış motorlu taşıtlar vergisi ile taksitlendirilmiş ödeme devam ederken araç muayenesi yaptırmak mümkün olabilecek.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat