Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Varşova'da nasıl bir yemek kültürü vardır?

446
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Varşova'da nasıl bir yemek kültürü vardır?

Polonya mutfağı Alman, Yahudi ve Macar kültürünün etkilerini barındırır. Polonya mutfağında en çok tüketilen yiyeceklerin başında tavuk, ördek, dana ve domuz eti gelir. Bunlar dışında çokça çorba tüketimi de yapan Polonyalıların favori çorbaları; sebzeli ve makarnalı olan tavuk suyuna çorba, et suyuna yumurta ve sosis katarak yaptıkları çorba ve pancar çorbasıdır.  Özellikle pancar çorbası renginden ve lezzetinden dolayı epeyce farklıdır. Çeşitli malzemelerle yapılan mantıları da lezzetli yiyecekler arasında sayılabilir.

Kentte alkol tüketimi yaygındır. Votka ve birayı çokça tüketen Polonyalılar, votkalarını çeşitli otlarla aromalandırırlar.

Şehirde, yemek yemek için çok çeşitli restoranlar bulabilirsiniz. Yerel lezzetlerden dünya mutfağına kadar geniş bir aralıkta damak tadınıza uygun yiyecekler bulabilirsiniz. Bazı restoranlarda belli bir ücret karşılığı yiyebildiğiniz kadar yiyecek tüketebilirsiniz. Yemek fiyatları çok yüksek değildir. Özellikle eski kent meydanında hem çok şık hem de uygun fiyatlı restoranlar bulabilirsiniz.

Restoran önerisi yapılacak olursa; Polska Restoran, Bacio Restoran ya da Fretaporter Restoran tercih edilebilecek seçenekler arasında yer alır.

Videoyu Göster

Yaşam Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat