Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Vajinismusun psikolojik tedavisine eşler de katılır mı?

1,895
kez izlendi
Puan: 3.31 / 5
Detaylı Açıklama

Vajinismusun psikolojik tedavisine eşler de katılır mı?

Vajinismus problemi yaşayan kadınlarda tedavi hem bireysel, hem de eş ile beraber sürdürülebilmektedir. Çünkü tedavinin ilerleyen aşamalarında bir takım uygulamalar yapılabilmektedir. Eşin de dahil olduğu tedaviler uygulanmaktadır. 

Vajinismus, aslında kadının bireysel olarak yaşadığı bir sorun olarak algılanmaktadır. Ancak ortaya çıkışı veya problemi sürdüren etmenler bazen eşlerle ilgili olabilmektedir. Bu nedenle tedavilerde, eşlerin de bulunmasını daha doğru bulmaktayız. Uygulamalarımızda hep eşleri de davet ederek, tedavi sürecinin içine katarak, daha hızlı ve sağlıklı bir tedavi uygulanmasını sağlamaktayız. 

Ancak burada üzerinde durulması gereken önemli bir konu da, eşlerin bazen yoğunlukları nedeniyle tedaviye katılamadıklarıdır. Bu durum, vajinismus problemi yaşayan kadınlar için tedaviyi yarıda kesme, motivasyonunu kaybetme gibi sonuçlar doğurabilmektedir. 

Her ne kadar vajinismusu tetikleyen faktörlerin bireysel bazlı olduğunu düşünmek doğru olmasa da, böyle bir durumda kadınların dikkat etmesi gereken en önemli şey, bu problemin kısa bir sürede çözüme kavuşturulabilecek olduklarıdır. Bu nedenle zaman kaybetmeden ve dış etkenlere bağlı kalmadan tedavilerini sürdürmeleri çok önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat