Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Vajinismus sorunu olan kadın cinsel ilişkide neler yaşar?

16,185
kez izlendi
Puan: 4.97 / 5
Detaylı Açıklama

Vajinismus sorunu olan kadın cinsel ilişkide neler yaşar?

Vajinismus problemi yaşayan kadınlarda cinsel isteksizlik gibi bir problemle karşılaşmıyoruz. Cinsel isteklerinde problem olmuyor ancak tam cinsel birleşme esnasında vajinanın 1/3'lük kaslarının kasılması sonucu cinsel birleşimi gerçekleştirememe durumu ortaya çıkıyor. Cinsel birleşme gerçekleşirse de çok ağrılı ve acılı olabiliyor. Sadece cinsel bölgede, vajinada değil; bel, bacak, karın ve sırt bölgelerinde de ciddi kasılmalar meydana geliyor. 

Vücudun bu tepkileri, kişinin kendisini kötü hissetmesine yol açıyor. Kişi kendisini bitkin, yorgun ve isteksiz hissedebiliyor. Bununla beraber ruh hali ve psikolojisi de olumsuz etkileniyor. Morali bozuluyor, kendisini yetersiz ve çaresiz hissediyor. 

Bu durumdayken eşin/partnerin yaklaşımı da önem kazanıyor. Genelde eşlerin sıcak ve ılımlı yaklaştıklarına şahit oluyoruz. Vajinismus problemi yaşayan kadınların eş seçimlerinde de ılımlı ve sorun yaratmayacak kişileri tercih ettiklerine oldukça sık rastlıyoruz. 

Ancak bu problem çözülmez ve uzun bir sürece yayılırsa ciddi psikolojik rahatsızlıklara neden olabilir. Depresyon, anksiyete bozuklukları, endişe, kaygı, uyum bozuklukları, konsantrasyon eksikliklerine yol açabileceği için işin başında müdahale etmek faydalı sonuçlar doğuracaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat