Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Vajinal mantarı artıran faktörler var mı?

5,558
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Vajinal mantarı artıran faktörler var mı?

Vajinal mantar enfeksiyonlarını artıran, oluşmasını kolaylaştıran bazı faktörler vardır. Bu faktörlere dikkat edilirse vajinal mantar enfeksiyonları ile daha az karşılaşmak mümkündür. Bunların başında iç çamaşırı seçimi gelir. Naylon içerikli, sentetik iç çamaşırlarından uzak durmak, çok sıkan ürünler giymemek, pamuklu iç çamaşırlarına yönelmek gerekir. 

Perine bölgesinin temizliğini yaparken vücut değil, vajina pH'ına uygun, bu bölge için özel geliştirilmiş "intim" adı verilen ürünler kullanılması gerekir.

Doğum kontrol hapı kullanımı, gebelik, diyabet hastalığı gibi birtakım özel durumlarda şeker hastalığına yatkınlık vardır. Yine bu tip hastaların özellikle perinede bazı şeylere dikkat etmesi ile mantar enfeksiyonları önlenebilir. 

Renkli tuvalet kağıtları, kokulu tamponlar ve kullanılan birtakım pedler vajinal enfeksiyonları kolaylaştırdığı için özellikle bunların kullanımından kaçınmak gerekir. Bölge kuru tutulmalı, nemli bırakılmamalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat