Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Vajinal mantarda kaşıntı için neler yapılabilir?

12,226
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Vajinal mantarda kaşıntı için neler yapılabilir?

Vajinal mantarda kaştının artmaması için o bölgenin temizliğinde sabun, şampuan, duj jeji yerine özel temizleyiciler kullanılmalıdır

Vajinal mantar enfeksiyonunda en sık rastlanan sıkıntı kaşıntıdır. Kaşıntı oldukça fazla, özellikle sıcakta ve geceleri artan bir yakınmadır. Kaşıntının önlenmesi için lokal birtakım önlemler alınabilir. O bölgenin yeterince havalandırılması, nemin uzaklaştırılması; bunun sağlanabilmesi için naylon içerikli iç çamaşırlar yerine pamuklu çamaşırların kullanılması oldukça önemlidir. 

Bunun dışında vajinal bölgenin temizliği yapılırken kaşıntının artmaması için sabun, şampuan, duş jeli gibi vücut pH'ına değil, vajinal pH'ına uygun özel temizleyiciler kullanılmalıdır. 

Kaşıntı için kullanılan çeşitli kremler, vajinal fitiller ve haplar da vajinal enfeksiyonun tedavisinde ve kaşıntının giderilmesinde son derece etkilidir. 

Vajina bölgesinde geçmeyen inatçı kaşıntı, beraberinde kızarıklık, akıntı gibi sıkıntılar olduğunda mutlaka bir jinekolog tarafından değerlendirilmesi ve uygun tedavinin başlatılması gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat