Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Vajinal bölgedeki kaşıntının nedenleri nelerdir?

83,556
kez izlendi
Puan: 4.44 / 5
Vajinal bölgedeki kaşıntının nedenleri nelerdir?
Vajinal bölgede kaşıntı kadınlarda sık görülür. Özellikle en sık görülen sorun vajinal bölgeyi etkileyen enfeksiyonlardır. Bunlardan en bilineni mantar enfeksiyonudur. Kadınlarda genital bölgenin sık ıslanması ya da bağışıklık sisteminin yeterli çalışmaması mantara neden olabilir.

Çamaşırlarda kalan sabun artıkları ve kullanılan pedler de kaşıntıya neden olabilir. Özellikle kız çocuklarında anal bölgeden vajinal bölgeye parazit temasıyla kaşıntı oluşabilir. Mantar tespit edildiğinde eşlerin de tedavisi gerekir. Mantar mutlaka bulaşıcıdır demek yanlıştır. Mantar floramızda vardır. 

Bağışıklık sisteminin yeterli çalışmadığı zamanlarda genital bölgede mantar artabilir. Diyabetli hastalarda genital bölgede kaşıntı gözlenebilir. Stres ve psikolojiye bağlı durumlarda da hem erkeklerde hem de kadınlarda genital bölgede kaşıntı oluşabilir.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat