Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Vajina neden kaygan olmalıdır?

121,908
kez izlendi
Puan: 4.73 / 5
Detaylı Açıklama

Vajina neden kaygan olmalıdır?

Vücudumuzda dış ortama açık tüm organlar gibi vajinanın da belli bir ıslaklığı ve kayganlığı olmalıdır. Bu ıslaklık ve kayganlık olmazsa ilişki olmadığı zamanlarda vajinanın ön ve arka duvarı birbirine temas eder. 

Eğer bu temas esnasında iki yüzey de kuruysa elbette temas tahrişe neden olur. Bu da ağrı ve acıya neden olur. İlişkiye girememe durumu oluşabilir. 1. neden budur. Dış ortama açık olan organların mutlaka dış ortamdan gelebilecek kimyasal bakteriyolojik, mikrobik, viral etkenlere karşı bir savunması olmalıdır. 

Aksi halde hemen mikrop kapabilir. Burada bir savunma mekanizması olmalıdır. Bu savunma mekanizmasının temel faktörlerinden biri de dışarıya doğru olan akımdır. Bu akımla gelen bakteriler dışarıya doğru gider. Kadınların akıntı olarak hissettikleri şey aslında budur. Vajina ürettiği sıvıyı tek yöne göndererek içeride oluşan sorunları da bertaraf eder.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat