Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Vajina estetiği ameliyatları nelerdir?

2,274
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Vajina estetiği ameliyatları nelerdir?

Özellikle 2000'li yılların başlarından itibaren kadınlarda genital bölge estetik ameliyatları popülerlik kazanmaya başlamıştır. Vajina estetiği adı altında en fazla uygulanan operasyonlar vajina daraltma ameliyatları ve iç dudak estetiği ameliyatlarıdır. Vajina daraltma ameliyatları genişlemiş vajinaların daraltılması amacıyla yapılmaktadır. Özellikle doğum sonrası ve  ilerleyen yaşa bağlı olarak kadınlarda vajina genişlemektedir. Bazen de kadının kendi yapısına bağlı olarak genişlemiş bir vajina söz konusu olabilir. Bu tür durumlarda vajina daraltma ameliyatlarında başvurulmaktadır. Aynı seansta perinoplasti dediğimiz doğum dikiş izleri varsa, onlar da temizlenebilmektedir.

İkinci ve en fazla yapılan ameliyatlar arasında olan labioplasti operasyonları, iç dudakların kısaltılması ve estetik olarak hoş bir görünüm kazanmasını amaçlamaktadır. 

Normal şartlarda dış dudakların iç dudakları kapatması gerekmektedir. İç dudaklar dışarıya doğru sarkmış, kırışık ve kötü bir görünüm sergiliyorsa, buradaki esmerlikler kişi için rahatsız edici ise bu gibi durumlarda iç dudakların kısaltılması ve küçültülmesi operasyonları yapılabilir. İç dudak estetiği ile birlikte aynı seansta klitoris üzerinde cilt katlantıları varsa, bunlar da mutlaka küçültülmelidir. Klitoris estetiği adı altında yapılan operasyonlarda aslında klitoris üzerindeki tümsekçik küçültülmektedir. Klitoral hüdoplasti ismi de buradan gelmektedir. 

Bazı durumlarda bir hastaya hem vajina daraltma hem iç dudak estetiği eşzamanlı olarak uygulanabilir. 

Vajina estetiği operasyonları arasına pubis estetiği dediğimiz klitoris üzerindeki yağ katmanının küçültülmesi, labiomayaro dediğimiz dış dudakların küçültülmesi ya da bu bölgeye dolgu yapılması veya G noktasının büyültülmesi gibi operasyonlar eklenebilmektedir.

Vajina estetiği operasyonları doğru ve tecrübeli cerrahlar tarafından yapıldığı zaman ve bir takım estetik kaidelere uyulduğu zaman gerçekten son derece yüz güldürücü sonuçlar doğurur.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat