Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Üzüm pekmezinin çocuklara faydası nedir?

15,406
kez izlendi
Puan: 3.46 / 5
Detaylı Açıklama

Üzüm pekmezinin çocuklara faydası nedir?

Üzüm pekmezi iyi bir enerji kaynağıdır. Yaklaşık 100 ml'si 100 gramı 300 kaloriye yakın enerji içermektedir. Üzüm pekmezi demir bakımdan zengin bir besin olduğundan çocuk gelişimine yardımcı olur. Bunun dışında kalsiyum bakımdan da son derece zengindir. Bebeklerin ve yetişkinlerin kalsiyum ihtiyacını karşılanmasına yardımcı olur. 

Pekmez fosfor içeriğine sahip değildir ama potasyum ve magnezyum içeriğinden zengindir. Ayrıca pekmezin içerisinde krom minerali bulunur. Krom minerali kan şekerin dengelenmesinde kullanılan önemli bir mineraldir ve kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olur. 

Bebeklerin ve çocuklar büyüme ve gelişme dönemlerinde enerji ihtiyaçları çok fazladır. Büyüme ve gelişmenin gerçekleşmesi, günlük fiziksel aktivitelerin gelişmesi için iyi düzenlenmiş bir beslenme programı yapılması gerekir. Kahvaltı ve diğer öğünlerde kullanılan pekmez, çocukların enerji açığının karşılanmasına destek sağlamaktadır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat